Tradycyjnie już tego dnia program radiowy nadawany był na żywo z Pratulina. W plenerowym studiu pracowali radiowcy, pojawiali się tam również kolejni goście. Od wczesanego poranka ze wszystkich stron do sanktuarium przybywali pielgrzymi. Zjawiali się całymi grupami, rodzinami, ze znajomymi, przyjaciółmi. Przychodzili pieszo, przyjeżdżali samochodami lub całymi autokarami. Czekał ich dzień pełen przeżyć, emocji, modlitwy i śpiewu. Po południowej modlitwie „Anioł Pański” rozpoczęło się wręczanie Platynowych Mikrofonów. Nagrody te zostały wręczone już po raz piąty. W kategorii „Osobowość Radiowa” statuetkę otrzymała Monika Sadowska, natomiast w kategorii „Misja Ewangelizacyjna Radia im. ks. Józefa Szajdy” nagrodę otrzymał ks. Dariusz Denisiuk. Z kolei w kategorii „Przyjaciel Radia” statuetkę otrzymali członkowie Koła Przyjaciół z Ulana. Do Złotej Księgi Przyjaciół Radia Podlasie wpisano posła Franciszka Jerzego Stefaniuka oraz Krzysztofa Wolińskiego, wójta Trzebieszowa.
Centralnym punktem radiowych uroczystości była wspólna Eucharystia. „Misją katolickich rozgłośni radiowych jest prześwietlanie ludzkiego życia światłem Ewangelii” - powiedział w Pratulinie bp Stanisław Budzik, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, który przewodniczył Mszy św. w sanktuarium Męczenników Podlaskich. W homilii, nawiązując do Ewangelii, Ksiądz Biskup powiedział, że im większa odpowiedzialność, tym większa musi być miłość. „To samo pytanie o miłość Chrystus kieruje do każdego chrześcijanina, bo każdy ma jakąś cząstkę odpowiedzialności za Kościół. Czy mnie miłujesz, czy chcesz dać z siebie coś więcej?”.
Zwracając się do słuchaczy i pracowników Katolickiego Radia Podlasie, bp Budzik powiedział, że św. Paweł to dla katolickiej rozgłośni dobry patron. „Bo to, co robicie, to też rzucanie światła Ewangelii ludziom, to też ewangelizacja”. Zdaniem kapłana, sukces Radia Podlasie bierze się z bliskości rozgłośni wobec codziennych trosk ludzi i z bliskości do Boga. Radio Katolickie to radio powszechne, otwarte na wszystkich - to radio od 17 lat walczy i pielęgnuje te wartości, za które przelewali krew Męczennicy Pratulińscy. Gratulując sukcesów i popularności, bp Budzik życzył, by radio było zawsze blisko Ewangelii i blisko ludzi, ze św. Pawłem gorliwym głosicielem jako patronem. „Benedykt XVI w orędziu na Dzień Środków Społecznego Przekazu zachęcał do krzewienia kultury poszanowania, dialogu i przyjaźni. Dawajmy więc z siebie więcej i starajmy się o większą miłość - do Boga i człowieka” - mówił.
Mszę św. koncelebrował biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski oraz kapłani, którzy licznie przybyli na uroczystość. Oprawę liturgiczną zapewnił chór z Milanowa.
Podsumowania uroczystości związanych z Rokiem św. Pawła w diecezji siedleckiej dokonali ks. Paweł Siedlanowski oraz ks. Marek Paluszkiewicz, przy tej okazji kapłani przybliżyli pielgrzymom postać Apostoła Narodów. Na pratulińskiej scenie wystąpiła także Akademicka Grupa Ewangelizacyjna z Siedlec. Katechezę dla zgromadzonych prowadził opiekun grupy ks. Tomasz Bieliński. Młodzi ludzie przygotowali montaż śpiewu, muzyki, pantomimy i jakże wymownych świadectw.
W uroczystości wzięło udział ok. 1000 słuchaczy z diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości licznie przybyli pielgrzymi spotkali się na wspólnej agapie. Była to okazja do poznawania się, rozmów. Jedni śpiewali, inni recytowali wiersze. A wszyscy mieli wiele ciepłych słów dla pracowników i słuchaczy radia. Nikomu nie przeszkadzało palące słońce, nikt nie śpieszył się do powrotu. „Jesteśmy tu, bo to przecież nasze radio, wszyscy jesteśmy jedną rodziną” - mówili. Żegnając się, pielgrzymi obiecywali, że za rok znowu przyjadą do Pratulina.
Katolickiego Radia Podlasie można słuchać na częstotliwościach 101,7 FM oraz 106,0 FM. Codziennie przez ponad 16 godzin ze studia centralnego w Siedlcach nadawany jest program informacyjno-muzyczny przeznaczony dla słuchaczy w każdym wieku. Każdy dzień rozpoczynają Godzinki, południe to wspólna modlitwa „Anioł Pański”, o godz. 15 emitowana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, godz. 21 to czas Apelu Jasnogórskiego. Codziennie transmitowana jest Msza św., nie może też zabraknąć katechezy i dziennika Radia Watykańskiego. Do tego wiadomości z kraju i ze świata i dużo dobrej muzyki i wartościowe pogramy dla dzieci. Od lat ogromną popularnością cieszy się też niedzielny koncert życzeń. Najświeższe informacje zamieszczane są na bieżąco na stronie internetowej
Radio ma swoje placówki we wszystkich większych miastach regionu. Kilku korespondentów relacjonuje wydarzenia z diecezji drohiczyńskiej, pracują oni w Drohiczynie, Siemiatyczach, Sokołowie Podlaskim i Węgrowie.
Katolickie Radio Podlasie od początku istnienia, realizując powierzoną mu misję, spotyka się z życzliwością, zrozumieniem i wsparciem wielu osób. Radio ma coraz więcej słuchaczy i przyjaciół. Według oficjalnych statystyk, w drugiej połowie 2008 r. rozgłośnia gromadziła przy radioodbiornikach co tydzień średnio ok. 317 tysięcy słuchaczy z obszaru środkowej części wschodniej Polski, pozostając tym samym najczęściej słuchaną rozgłośnią regionalną na tym terenie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu