Reklama

Niedziela Lubelska

Kościół moim domem

Rodzina jest najmniejszą komórką społeczną, ale jakże ważną dla rozwoju osobowości każdego człowieka. Docenieniu jej roli sprzyjały Dni Rodziny, które pod hasłem: „Kościół moim domem”, odbyły się w parafii pw. św. Antoniego w Lublinie

Niedziela lubelska 29/2016, str. 8

[ TEMATY ]

Kościół

Domowy Kościół

Sławomir Krzysiak

Na wystawie prezentowane było m.in. zdjęcie rodziny Ewy i Tomasza Kamińskich

Na wystawie prezentowane było m.in. zdjęcie rodziny Ewy i Tomasza Kamińskich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dni Rodziny rozpoczęły się 19 czerwca otwarciem wystawy fotograficznej pod tym samym tytułem. Inicjatorką i koordynatorką dzieła była Monika Piechnik. Powstało ono dzięki życzliwej akceptacji proboszcza ks. Marka Urbana i pracy kilku fotografów. Zdjęcia rodzin, gromadzących się przy stole, połączone z głębokimi myślami św. Jana Pawła II, dostarczyły wielu wzruszeń i refleksji.

Reklama

23 czerwca z okazji Dnia Ojca podczas Mszy św. ks. Marek Urban podkreślał, że Bóg jest wzorem i źródłem ojcostwa dla tych, którzy są powołani do życia rodzinnego. Po Eucharystii kapłani udzielili indywidualnego błogosławieństwa wszystkim ojcom. Dzień później, na zakończenie roku szkolnego, Ksiądz Proboszcz przypominał dzieciom i młodzieży o postawie wdzięczności, zwłaszcza wobec rodziców i nauczycieli. – Niech nie zabraknie słowa „dziękuję”. Trzeba mieć wielkie serce i wyobraźnię miłosierdzia, o której mówił św. Jan Paweł II – podkreślał duszpasterz. Sobota 25 czerwca była dedykowana matkom. Ks. Paweł Zdybel zwrócił uwagę, że Kościół to Matka, która żywi i wychowuje dzieci; karmi je Słowem Bożym i Ciałem Jezusa Chrystusa. Podobnie jak ziemskie matki, cierpi i płacze, gdy widzi, jak jej dzieci odrzucają miłość Boga. – Modlimy się za wszystkie matki, aby na wzór Maryi, która jest obrazem Kościoła, karmiły swoje dzieci pokarmem dającym prawdziwe życie w przyjaźni z Bogiem – mówił kapłan. Wieczorem rodziny zostały zaproszone do domu katechetycznego na zabawę taneczną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ukoronowaniem Dni Rodziny był festyn, który odbył się na przylegającym do kościoła zielonym terenie. Spotkanie w niedzielę 26 czerwca rozpoczęło się w skwarze popołudniowego słońca Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie występ parafialnego zespołu młodzieżowego pod kierunkiem organisty Jacka Chęckiewicza oraz ambitny pokaz taneczny „Mamma Mia” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 44 (przygotowany przez wychowawczynię Beatę Siek), a także pełne harmonii układy choreograficzne wykonywane przez ubrane na biało dzieci oraz s. Augustynę, nagrodzone zostały gromkimi oklaskami. Konkursy dotyczące życia św. Antoniego oraz historii ŚDM dawały możliwość wykazania się wiedzą. Filia nr 16 Biblioteki im. H. Łopacińskiego przygotowała prezentację i spontaniczne czytanie fragmentów „W pustyni i w puszczy”. Były zabawy dla dzieci, konkursy, loteria fantowa, grill i kiermasze; atrakcje przygotowali m.in. harcerze i świetlica św. Antoniego. Nawet ulewny deszcz nie odebrał radości uczestnikom parafialnej zabawy. Wszyscy zgromadzili się w podcieniu przy wejściu do kościoła, gdzie razem śpiewano piosenki. Fundusze zebrane podczas festynu przeznaczone zostały na potrzeby organizacji parafialnych wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Pierwszy w historii festyn parafialny był dobrym czasem integracji, podziwiania zdolności młodych osób, wspólnej zabawy, rozmów i odkrywania, że Kościół prawdziwie jest naszym domem. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim organizatorom i sponsorom oraz uczestnikom.

2016-07-14 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 27/2016, str. 4-5

[ TEMATY ]

Domowy Kościół

Archiwum Anny i Mariusza Mazurków

Anna i Mariusz Mazurkowie – nowa para diecezjalna Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie

Anna i Mariusz Mazurkowie – nowa para diecezjalna Domowego
Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie

Z Anną i Mariuszem Mazurkami rozmawia ks. Adrian Put

KS. ADRIAN PUT: – 12 czerwca podczas Lokalnej Oazy Matki, która odbyła się w Zielonej Górze, bp Tadeusz Lityński wyznaczył Was do pełnienia misji pary diecezjalnej Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Zatem po kolei: co to znaczy być parą diecezjalną i czym jest ten Domowy Kościół?
CZYTAJ DALEJ

Zmiany Personalne Duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej

2026-06-23 07:33

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Archidiecezja Łódzka

W łódzkiej bazylice archikatedralnej podczas Mszy Posłania kard. Konrad Krajewski wręczył dekrety związane ze zmianami personalnymi wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej.

Decyzją kard. Konrada Krajewskiego - metropolity łódzkiego publikujemy zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej - czerwiec 2026.
CZYTAJ DALEJ

Nie bójmy się być prawdziwi

2026-06-23 16:55

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

duszpasterstwo kobiet

Joanna Popławska

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów przy ul. Kreciej w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek, połączone z warsztatami dla małżonków prowadzonymi przez Magdalenę i Piotra Ogrodowczyków – specjalistów zajmujących się wychowaniem oraz profilaktyką problemów dzieci i młodzieży. Wydarzenie było drugą częścią obchodów 10-lecia istnienia wspólnoty.

– Nie bójmy się być prawdziwi, nie bójmy się, szczególnie w okresie wakacji, pokazać tego, że jesteśmy ludźmi wierzącymi, mając gdzieś w głowie, że jeżeli my się przyznamy do Boga, to Bóg się przyzna do nas – mówił podczas homilii ks. Paweł Gabara, duszpasterz wspólnoty Macierzanek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję