Reklama

Głos z Torunia

W niewoli Maryi

Niedziela toruńska 4/2017, str. 8

[ TEMATY ]

Maryja

strona

www.niewolnicymaryi.pl

Strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl

Strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nie ulegajmy duchowemu osieroceniu – mamy Matkę! – mówił w Rzymie 1 stycznia papież Franciszek. Tego również dnia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, zaczęła działać strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl, czyli, jak mówi jej założyciel i pomysłodawca ks. Michał Rogoziński, wikariusz parafii pw. św. Tomasza Apostoła i sanktuarium Matki Bożej Łąkowskiej w Nowym Mieście Lubawskim – Portal prowadzonych przez Maryję. Wyjaśnia, że ewangelizacyjna strona założona została z potrzeby serca, po rekolekcjach kapłańskich, którym przewodniczył ks. Piotr Glas, znany w Polsce i Wielkiej Brytanii rekolekcjonista i egzorcysta. – W swoim przepowiadaniu ks. Piotr wiele miejsca poświęcił Maryi i oddaniu się Jej w niewolę wg „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignone de Montfort – mówi ks. Michał i dodaje: – Chcemy więc podążać za Maryją! Nie chcemy Jej wyprzedzać, ani sami wskazywać drogi. Chcemy dać się Jej prowadzić. Dokąd? Raczej do Kogo – do Jej Syna, Chrystusa.

Rok 2017 obfituje w rocznice maryjne, m.in. 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140-lecie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100-lecie Jej objawień w Fatimie, więc i ta inicjatywa szczególnie wpisuje się w jubileuszowy rok maryjny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zawierzyć Maryi

Reklama

Podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 24 z 31 grudnia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. ks. Michał oddał się w niewolę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zawierzył swoje życie Chrystusowi przez Maryję. Akt ten poprzedziło 33-dniowe przygotowanie, czyli 12-dniowy okres „Wyrzeczenia się świata” oraz tygodniowe poznawanie samego siebie, Najświętszej Dziewicy i Jezusa Chrystusa. W instrukcji na dni przygotowań do aktu konsekracji Maryi czytamy: Znajdź chwilę w ciągu dnia, kiedy nikt ci nie będzie przeszkadzał. Wycisz się. Pobożnie uczyń znak krzyża. Pomódl się do Ducha Świętego, aby przeprowadził cię przez tę modlitwę i odsunął rozproszenia. Przeczytaj rozważanie przygotowane na konkretny dzień. Staraj się je przemyśleć. Jeśli ci to pomoże, to podkreśl w tekście to, co cię szczególnie porusza (dlatego warto wydrukować sobie wcześniej tekst). Możesz również zrobić notatki, powziąć jakieś postanowienie. Przejdź do modlitw przygotowanych na konkretny etap. Trwaj jeszcze przez chwilę w skupieniu, uwielbiaj Boga. W ciągu dnia wracaj myślami do przeczytanego rozważania.

– Podążając za Chrystusem, potrzebujemy drogowskazów. Najlepszym z nich jest właśnie Maryja. Pan Jezus pragnie przez Nią działać w naszym życiu i udzielać nam mnogości swoich łask – podkreśla ks. Rogoziński. Na stronie można wysłuchać konferencji wprowadzających w tematykę niewoli Maryi oraz przejść okres przygotowania się do oddania swojego życia Matce Bożej. Są również przydatne informacje oraz artykuły podejmujące temat niewolnictwa maryjnego i jego propagatora św. Ludwika de Montfort.

– Zapraszam ciebie do niezwykłej przygody, jaką przeżyjesz, zawierzając swoje życie Chrystusowi poprzez Maryję. Doświadczmy na co dzień prowadzenia przez Matkę Bożą. Przekonajmy się, że jest to najlepsza inwestycja na życie wieczne! – zachęca ks. Michał.

Rekolekcje na początek

Szczególną okazją do poznania idei niewoli Maryjnej będą 33-dniowe rekolekcje prowadzone w Nowym Mieście Lubawskim przez ks. Michała Rogozińskiego. Rozpoczną się 20 lutego, a zakończą 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, aktem zawierzenia Matce Bożej wg traktatu św. Ludwika. Kto nie będzie mógł w nich osobiście uczestniczyć, zapraszamy na stronę internetową www.niewolnicymaryi.pl. Niebawem będzie również jej wersja na tablety i smartfony.p>Niech św. Jan Paweł II i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, którzy oddali swoje życie w niewolę Maryi, wskazują nam drogi do Chrystusa poprzez Jego Matkę. Niech Maryja, której oddamy się dobrowolnie w niewolę, obudzi nas do wiary, abyśmy byli świadkami, odważnie szli i głosili Chrystusa.

2017-01-18 14:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa strona seminarium

Z pierwszym dniem wiosny 21 marca ruszyła nowa, starannie przygotowana strona internetowa Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Ta ważna dla naszej archidiecezji i przyszłego pokolenia jej kapłanów witryna internetowa może służyć tym wszystkim, którzy zastanawiają się nad swoją życiową drogą, pragną rozeznać głos powołania albo mają na celu poznanie seminarium. Nie chodzi tylko o nowoczesną szatę graficzną, specjalnie nagrany film promujący czy opisy wielu aspektów codziennego życia przy ul. Wyszyńskiego 6. Celem tej strony jest pokazanie odwiedzającym niezależnie od ich poglądów, że w seminarium kształcą się i formują zwyczajni młodzi, którzy nie różną się od swoich rówieśników niczym szczególnym. Jedyną różnicą jest podjęta przez nich decyzja, która polega na bezgranicznym zaufaniu powołującemu Chrystusowi, wstąpieniu w szeregi seminarium i odbyciu 6-letniego cyklu formacji. Jest on oparty na poznawaniu siebie i weryfikacji powołania. Jak napisał Benedykt XVI, każdy kleryk jest nieoszlifowanym diamentem. Właśnie dlatego kształcą się w seminarium, aby stać się kamieniami szlachetnymi gotowymi do posługi i pracy wśród ludzi, spośród których i dla których powołał ich Pan. Współczesny młody człowiek funkcjonujący w przestrzeni Internetu i portali społecznościowych właśnie tam może poznać, czym jest to miejsce, kto i dlaczego w nim przebywa. Do młodych i poszukujących głębszego sensu w życiu seminarium kieruje zaproszenie na odnowioną i przebudowaną stronę internetową. Film, który został przygotowany siłami wszystkich roczników kleryckich, został na niej zamieszczony jako krótki przewodnik dla wirtualnych gości.
CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Częstochowska będzie miała pierwszego diakona stałego

2026-06-23 07:48

[ TEMATY ]

diakonat

diakonat stały

Adobe Stock

W dniu 28 czerwca br. o godzinie 15.00, w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Częstochowie, Arcybiskup Metropolita Wacława DEPO udzieli sakramentu święceń w stopniu diakonatu Mariuszowi WAWRZAKOWI, pochodzącemu z tej parafii. Będzie on pierwszym w historii Kościoła częstochowskiego diakonem stałym święconym do posługi w jego strukturach.

Podziel się cytatem Diakonat stały to posługa mężczyzn – zarówno żonatych, jak i żyjących w celibacie – będąca pierwszym stopniem sakramentu święceń. Diakoni wspierają duszpasterzy w posługach: liturgicznej, słowa, miłosierdzia oraz socjalnej. Warto podkreślić, że diakonat stały nie jest etapem przejściowym, lecz docelową formą posługi. Diakonat stanowi szczególny znak oddania życia Chrystusowi oraz wspólnocie Kościoła. Nowy diakon stały podejmie misję głoszenia Dobrej Nowiny we współczesnym świecie. Otoczmy kandydata modlitwą, prosząc dla niego o dary Ducha Świętego, wierność powołaniu, pokorę oraz gorliwość w służbie. Niech Najświętsza Maryja Panna Częstochowska wyprasza mu potrzebne łaski, a Chrystus umacnia go na drodze powołania.
CZYTAJ DALEJ

100 tys. Kanadyjczyków poniosło śmierć w wyniku eutanazji

2026-06-24 09:22

[ TEMATY ]

eutanazja

Vatican Media

Szokujące dane dotyczące eutanazji w Kanadzie. Jak podaje portal katolicki Zenit, powołując się na statystyki rządu w Kanadzie, w ciągu 10 lat od legalizacji tego procederu, w kraju śmierć poniosło z powodu eutanazji 100 tys. osób. Już nie tylko Kościoły, ale i świeckie stowarzyszenia opieki nad niepełnosprawnymi alarmują w związku z tym procederem - informuje Vatican News.

Jak informuje Zenit, 17 czerwca minęło 10 lat od legalizacji przez Sąd Najwyższy eutanazji w całym kraju. W tym czasie ponad 100 tys. Kanadyjczyków zmarło w ramach programu MAID (Medical Assistance in Dying – medyczna pomoc w umieraniu). To oznacza średnio 10 tys. śmierci w ciągu roku – 27 dziennie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję