Reklama

Niedziela Łódzka

Arena Młodych 2020

To największe wydarzenie ewangelizacyjne w Łodzi w ostatnich latach. W tym roku będzie miało miejsce 27-28 lutego w Atlas Arenie (Aleja ks. bp. Władysława Bandurskiego 7).

Niedziela łódzka 7/2020, str. I

[ TEMATY ]

ewangelizacja

spotkanie ewangelizacyjne

Arena Młodych 2020

Piotr Drzewiecki

Odpowiedzialni za organizację wydarzenia

Odpowiedzialni za organizację wydarzenia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kiedy tylko abp Grzegorz Ryś przyszedł do naszego miasta, było wiadomo, że będzie chciał szczególnie zająć się tak bliską mu młodzieżą. I nie myliliśmy się. W 2018 r. zaprosił do Atlas Areny gimnazjalistów i licealistów, którzy przez kilka godzin poznawali bliżej Jezusa. Takie samo spotkanie powtórzył w 2019 r., gdy do „ekipy Areny” dołączyli także uczniowie 8 klas szkół podstawowych. W tym roku uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych po raz pierwszy przez dwa dni będą przeżywali swoje rekolekcje na Arenie Młodych.

– Czy pójdziesz ze Mną na całość? O to pyta cię dziś Jezus. Popatrz Mu w oczy i odpowiedź. Większość z nas nie potrafi iść na całość. Co jest w twoim życiu tym garbem, który cię zatrzymuje? Co nie pozwala ci iść za Jezusem? Coś mnie trzyma z tyłu, coś ciągnie. Mam nadzieję, że na to słowo wszyscy damy Jezusowi odpowiedź. Dziś Jezus mówi: „Popatrz, jak w spotkaniu z tobą idę na całego. Chciałbyś się uwolnić z tego, co cię trzyma?”. Wierzę że odpowiecie Jezusowi: „Tak!” – mówił abp Ryś w 2019 r.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Na Arenie Młodych nikt nikogo do niczego nie zmusza. – Jeśli chcesz, możesz włączyć się w śpiew chóru, wolontariat, być w posłudze flag albo po prostu być zwykłym uczestnikiem. Rok temu śpiewałam w chórze. Mimo że od 6 lat śpiewam w zespole wokalnym mojej szkoły, to pierwszy raz pracowałam w tak dużej grupie, z tak różnymi osobami. Mogłam rozwijać swoje zdolności głosowe, poznałam nowe pieśni. Z kolei dwa lata temu byłam wolontariuszką. Odpowiadałam za sprawdzanie wejściówek, kierowanie osób do właściwych sektorów, roznoszenie bułek i wody czy pomoc w ogólnej organizacji wydarzenia. Były to dwa zupełnie inne, niezwykle ubogacające mnie doświadczenia – tłumaczy Julianna Woźniak, maturzystka z salezjańskiego liceum.

Za przygotowanie i poprowadzenie jednego z chórów od dwóch lat odpowiada Weronika Łubisz, pianistka, kompozytorka, wokalistka. Co roku przejmującym momentem jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez środek hali wnoszona jest ogromna monstrancja. A potem przez długi czas każdy może zejść i wpatrywać się w żywego Boga.

Na Arenie Młodych posługują kapłani. W każdej chwili można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednani czy zwyczajnie z nimi porozmawiać. Są też świeccy, tzw. wstawiennicy, którzy – kładąc ręce na ramionach młodych – modlą się w intencji ich problemów i marzeń. Niejednej takiej modlitwie towarzyszą łzy.

Co przyniesie Arena Młodych 2020? – W tym roku będą dwa potężne chóry. Będzie moc – zdradza Weronika Łubisz. – Nie zabraknie na pewno utworów znanych z dwóch poprzednich edycji i najbardziej ulubionej mojej piosenki „Wake up” zespołu Mocni w Duchu – dodaje Julianna.

Arena Młodych 2020 już czeka na młodych, którzy mogą bliżej poznać Jezusa obecnego w nich i w drugim człowieku.

2020-02-11 11:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa ewangelizacja w diecezji

Czy na pewno taka nowa? Kościół nigdy nie przerwał ewangelizacji, więc dlaczego „nowa” ewangelizacja? Przecież to ten sam przekaz wiary. Identyczny jak 2000 lat temu, ale dokonywany za pomocą nowych środków i swoistego dynamizmu. – Pragniemy dziś dotrzeć do wszystkich ludzi. Nie tylko tych, którzy nie znają Jezusa, ale także tych, którzy zostali ochrzczeni, ale z jakichś powodów o Nim zapomnieli. Papież Franciszek powiedział: „Nie ulegajmy pesymizmowi i zniechęceniu: mamy mocną pewność, że Duch Święty daje Kościołowi, wraz ze swym potężnym tchnieniem, odwagę, by wytrwać, a także poszukiwać nowych metod ewangelizacji, aby nieść Ewangelię aż po krańce ziemi”. Idąc za wezwaniem papieża Franciszka modlimy się i prosimy o ogień Ducha Świętego. Modlimy się, aby tak jak 2000 lat temu zstąpił na Apostołów, również ożywił nas w naszych działaniach i dał zapał do głoszenia Ewangelii. Modelem działania nowej ewangelizacji jest Kościół pierwotny – ewangelizacja prowadzona przez Jezusa i jego Apostołów – podkreśla Karol Ligęza, od kilku lat zaangażowany w dzieło nowej ewangelizacji.
CZYTAJ DALEJ

To było spontaniczne spotkanie

2026-06-22 16:59

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Joanna Popławska

Spotkanie kard. Konrada Krajewskiego ze wspólnotą kobiet OlaBoga

Spotkanie kard. Konrada Krajewskiego ze wspólnotą kobiet OlaBoga

Po zakończeniu czuwania modlitewnego w solidarności z osobami zranionymi w Kościele, które odbyło się w kaplicy ojców dominikanów przy ul. Zielonej w Łodzi, kard. Konrad Krajewski wraz z ks. Hieronimem Wróblewskim, sekretarzem metropolity łódzkiego, niespodziewanie odwiedzili wspólnotę kobiet OlaBoga.

W tym samym czasie uczestniczki wspólnoty miały swoje spotkanie formacyjne w jednej z sal przy kaplicy dominikanów. Wizyta kardynała była całkowicie spontaniczna i stała się dla kobiet miłym zaskoczeniem. Spotkanie przebiegało w ciepłej, rodzinnej i bardzo swobodnej atmosferze. Przy herbacie i cieście kard. Krajewski rozmawiał z uczestniczkami o ich wierze, codzienności oraz działalności wspólnoty.
CZYTAJ DALEJ

Pod znakiem krzyża

2026-06-23 10:06

Paweł Wysoki

Wielki Przeor Polskiego Zwierzchnictwa Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie kard. Kazimierz Nycz przewodniczył w katedrze lubelskiej inwestyturze, podczas której do zakonu zostali włączeni nowi rycerze i damy.

Inwestytura to uroczysty obrzęd liturgiczny, nawiązujący do średniowiecznej tradycji pasowania na rycerza. Papieski zakon rycerski zrzesza osoby świeckie oraz duchownych, którzy w sposób szczególny żyją duchowością Grobu Pańskiego, wspierają chrześcijan w Ziemi Świętej oraz angażują się w życie Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję