Przyciąga on rzesze pielgrzymów i turystów, którzy chcą pokłonić się Maryi, a przy okazji zwiedzić Europejską Perłę Baroku. Obchody tej uroczystości przewidziano na trzy dni. Początek w czwartek, 13 sierpnia. Tradycyjnie, o godz. 10 wyruszy procesja nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Jest to wydarzenie wyjątkowe, do którego warto się dobrze przygotować. Nabożeństwo odbywa się bowiem w terenie. Uczestnicy wędrować będą kilka kilometrów, szlakiem 33 stacji Męki Pańskiej, rozsianych po okolicy. Warto zatem przygotować wygodne buty.
Kolejny dzień, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, którego życie tak mocno było związane z kultem Matki Bożej. W tym dniu sprawowane będą Msze św. oraz nabożeństwo różańcowe w bazylice. Wieloletnią tradycją jest nocna procesja po Kalwarii z obrazem Matki Bożej Łaskawej. Rozpocznie się o godz. 21 w bazylice. Podobnie, jak w przypadku Drogi Krzyżowej, warto się przygotować do tej procesji. Dobre buty, woda do picia oraz świece lub latarki z pewnością się przydadzą. Ta procesja każdego roku dostarcza niezapomnianych przeżyć duchowych. Ten dzień zakończy się w bazylice o godz. 24 Pasterką Maryjną.
I wreszcie sam dzień odpustu. W tym dniu do Krzeszowa zaproszeni są także motocykliści, którzy z roku na rok, coraz liczniej odwiedzają sanktuarium. O godz. 11.30 odbędzie się wspólny Różaniec, a po nim suma odpustowa z udziałem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, której w tym roku przewodniczyć będzie pasterz sąsiedniej diecezji Görlitz, bp Wolfgang Ipolt. Po wspólnej modlitwie i procesji po placu klasztornym, przewidziano koncert patriotyczny oraz agapę dla wszystkich pielgrzymów.
Pomóż w rozwoju naszego portalu