Reklama

Niedziela Łódzka

W sercu miasta

Z małego wydarzenia na przyczepie stał się lokalnym, rodzinnym festynem.

Niedziela łódzka 23/2024, str. VI

[ TEMATY ]

Tomaszów Mazowiecki

Archiwum parafii

Zgromadzeni wierni uczestniczyli w polowym nabożeństwie majowym

Zgromadzeni wierni uczestniczyli w polowym nabożeństwie majowym

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zwany też „Wielką Majówką” ma już ponad 21-letnią tradycję w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim. Od małego, parafialnego wydarzenia, podczas którego zaproszeni wykonawcy występowali na wypożyczanej przyczepie, dzięki staraniom kapłanów, parafian i ludziom dobrej woli, festyn przerodził się w duży i wyczekiwany festyn o zasięgu lokalnym. Od trzech lat „Wielką Majówką” koordynuje wikariusz parafii Najświętszego Serca Jezusowego – ks. Łukasz Biś.

To już tradycja

Reklama

Na najmłodszych czekały animacje i wesołe miasteczko, które natychmiast wywołały szerokie uśmiechy i zapraszały do radosnej, beztroskiej zabawy. Tradycją tomaszowskiego festynu stały się także cegiełki, które można było nabywać przez cały dzień i tym samym wspomóc wyjazd młodzieży na niezapomniane kolonie letnie, które w tym roku odbędą się w Łebie, przy okazji zdobywając miłe upominki. Mała gastronomia przygotowana przez parafian raczyła wszystkich przybyłych wieloma przysmakami. Na scenie na placu kościelnym, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpili w tym roku: Daniel Wysokiński – młody człowiek, pochodzący z pobliskiego Żelechlina, obdarzony wyjątkowym głosem, uczestnik obecnej edycji „Mam talent”, Kamil Bukowski – perkusista, multiinstrumentalista, instruktor. – Kamil wystąpił nawet dwukrotnie. Co ważne i co cieszy, prowadził też bardzo ciekawe, cieszące się wielkim uznaniem naszych milusińskich, warsztaty gry na bębnach! – powiedział ks. Łukasz Biś.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kolejnym artystą, który zawładnął parafialną sceną był doskonale znany laureat z programu „Idol” – Paweł Nowak. Po wielu atrakcjach nie zapomniano i o sferze duchowej. Zgromadzeni wierni uczestniczyli w polowym nabożeństwie majowym, a zaraz po nim w niedzielnej Eucharystii w parafialnym kościele.

Przyszły tłumy

Po wylosowaniu szczęśliwych uczestników festynu na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Golec uOrkiestra, który zgromadził ok. 6 tys. osób! – Frekwencja przerosła nasze oczekiwania! Przyszły tłumy tomaszowian! Przyjechali też mieszkańcy innych miejscowości: Zgierza, Wolborza, Piotrkowa Trybunalskiego, a nawet Chełmna – cieszy się ks. Łukasz. Najsławniejsi rozśpiewani bliźniacy wraz z zespołem świętującym 25-lecie istnienia dali doskonały koncert, prezentując swoje najsławniejsze przeboje, najnowszy repertuar, tradycyjne góralskie instrumentarium, w tym m.in. sławne trombity. Nie zabrakło również pieśni i wspomnień przygotowanych z racji spotkań ze św. Janem Pawłem II, a nawet radosnego rapu religijnego nagranego wspólnie z siostrami zakonnymi z dalekiej Dominikany. – W tym momencie dziękujemy serdecznie wszystkim dobrodziejom, sponsorom, ludziom dobrej woli, dzięki którym możemy organizować nasz festyn i którzy tak aktywnie i ochoczo włączyli się w organizację imprezy. Zapraszamy do tomaszowskiego serca już za rok! – dodaje ks. Łukasz Biś.

2024-06-04 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzinne świętowanie

Niedziela łódzka 23/2023, str. III

[ TEMATY ]

Tomaszów Mazowiecki

Paulina Dębiec

Goście i pogoda zgromadziły tłumy mieszkańców

Goście i pogoda zgromadziły tłumy mieszkańców

Już po raz 20. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego odbył się festyn rodzinny połączony z obchodami Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Wydarzenie miało również wymiar charytatywny, ponieważ uczestnicy mogli włączyć się w organizację wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych oraz najbardziej potrzebujących rodzin. Idea zapoczątkowana w 2003 r. przez ks. Ryszarda Stanka – ówczesnego proboszcza tomaszowskiej parafii, jest kontynuowana przez obecnie posługujących kapłanów – proboszcza, ks. Pawła Dziedziczaka oraz ks. Łukasza Bisia, wikariusza. „Wielka majówka z mamą i tatą” to fenomen, który pokazuje, iż parafialne święto może stać się wyczekiwanym wydarzeniem o szerokim zasięgu w regionie. Z racji na jubileuszową edycję festynu nie zabrakło atrakcji animacyjnych i kulinarnych, radosnego śpiewu, tańca, zabawy, pokazu sztucznych ogni, losowania szczęśliwych uczestników festynu, a także występu wyjątkowych gości: parafialnej scholi, zespołu Arka Noego, ks. Bogusława Kowalskiego, znanego z „czarnego humoru”, orkiestry dętej z Lubochni czy też ks. Kuby Bartczaka – „rapera w sutannie”. Rodzinne wydarzenie ubogaciło duchowo polowe nabożeństwo Majowe.
CZYTAJ DALEJ

Jan Paweł II patronem Europy i doktorem Kościoła?

2026-06-21 19:16

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

BP KEP

Jan Paweł II

Jan Paweł II

We włoskiej miejscowości Roccaporena zorganizowano międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną: „Św. Jan Paweł II – kandydat na Patrona Europy i Doktora Kościoła” w ramach X Kongresu Ruchu Europa Christi. Podczas obrad w niedzielę 21 czerwca wystąpili naukowcy, m.in. z KUL-u, PAN-u, Papieskiej Akademii Życia, a także przedstawiciele archidiecezji Spoleto-Norcia i sanktuarium św. Rity w Roccaporena.

Ks. prof. Mirosław Sitarz, moderator Ruchu Europa Christi, przedstawił zarys bogatej działalności polskiego Papieża. Podkreślił, że „największym dokonaniem ustawodawczym Jana Pawła II jest kompleksowa reforma prawa kanonicznego zgodna z wytycznymi II Soboru Watykańskiego przeprowadzona w latach 1978-1990, której efektem są dwa kodeksy prawa kanonicznego dla wiernych Kościoła łacińskiego i Kościołów wschodnich”.
CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: Starmer zapowiedział rezygnację ze stanowiska premiera

2026-06-22 10:56

[ TEMATY ]

Keir Starmer

PAP/EPA

Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer zapowiedział w poniedziałek na Downing Street, że zrezygnuje ze stanowiska. Ogłosił, że pozostanie liderem Partii Pracy i szefem rządu do czasu wyłonienia jego następcy.

- Moje ugrupowanie (Partia Pracy - PAP) pyta teraz, czy jestem najlepszą osobą, by poprowadzić nas do następnych wyborów. Usłyszałem odpowiedź mojej partii i akceptuję ją z godnością - powiedział Starmer. Zapewnił, że wszystkie jego decyzje były podyktowane przede wszystkim dobrem kraju. - To dlatego zrezygnuję z bycia liderem Partii Pracy. Rozmawiałem dziś rano z Jego Królewską Mością (Karolem III), by poinformować go o tej decyzji – dodał.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję