Reklama

Niedziela Podlaska

Radość u salezjanów

Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników – będących obok Księży Salezjanów i Sióstr Salezjanek gałęzią Rodziny Salezjańskiej wzbogaciło się o nowych członków.

Niedziela podlaska 49/2024, str. VI

[ TEMATY ]

Sokołów Podlaski

Julia Denisiuk

Salezjanie Współpracownicy przy wspólnocie Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim wraz z rodzinami

Salezjanie Współpracownicy przy wspólnocie Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim wraz z rodzinami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przyrzeczenia 23. listopada złożyło 11 osób ze Wspólnoty Salezjańskich Rodzin formujących się przez lata przy Wspólnocie Wychowawczej Przedszkola Sióstr Salezjanek im. św. Marii Dominiki Mazzarello w Sokołowie Podlaskim. Doświadczenie wspólnej modlitwy i służby rodzinom w środowisku lokalnym, animowanej przez s. Annę Pytka, było okazją do życia charyzmatem salezjańskim. Lata dzielenia życia i misji poprzez organizowanie wielu inicjatyw, doprowadziło do rozeznania powołania i decyzji przynależności do Rodziny Salezjańskiej. Moment złożenia przyrzeczeń podczas uroczystej Mszy św. w kościele św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim, został poprzedzony dniem skupienia, gdzie po w rozważaniu słowa o Dobrym Pasterzu oraz wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem nastąpiło spotkanie, podczas którego aspiranci dzielili się swoim doświadczeniem życia w charyzmacie salezjańskim.

Reklama

W drugiej części dnia skupienia miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Rady Prowincjalnej SSW, gdzie Maciej Baraniecki koordynator prowincjalny SSW w swoim słowie przedstawił znaczeniem tożsamości charyzmatycznej Salezjanina Współpracownika i jej znaczenie we współczesnym świecie. Poprzednia koordynatorka pani Elżbieta Gawłowska, dała świadectwo swego powołania i podkreśliła znaczenie wierności powołaniu i modlitwy, wskazując na łaski przypisane do przynależności do stowarzyszenia. Ks. Henryk Bonkowski, delegat z ramienia Księży Salezjanów, w bardzo ciekawy sposób wskazał na żywotność charyzmatu salezjańskiego oraz przybliżył nam jak we współczesnym świecie działałby św. Jan Bosco. Z kolei s. Teresa Nowak, delegatka z ramienia Sióstr Salezjanek, która w ostatnim czasie zadbała o dopełnienie formacji, wyraziła swoją radość i pogratulowała odwagi decyzji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Następnie aspiranci udali się do kościoła św. Jana Bosco, gdzie w jedności z całą Rodziną Salezjańską, w trakcie uroczystej Eucharystii w obecności Wspólnoty Sióstr Salezjanek i Księży Salezjanów oraz członków Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników przy obu salezjańskich wspólnotach, a także rodzin i przyjaciół złożyli swoje przyrzeczenia.

Ciąg dalszy uroczystości odbył się w przedszkolu. Dzieci i młodzież wyraziły wdzięczność wobec swoich rodziców dedykując im historię Drzewo, które się oddaje.... Było wiele radości, podziękowań, upominków od osób które „czują salezjańskiego ducha”. To był wspaniały czas wspólnego świętowania kilku pokoleń w jedności Rodziny Salezjańskiej. Nie sposób nie wspomnieć, dotychczasowych członkiń stowarzyszenia, których gorliwa i wytrwała modlitwa o nowe powołania, przyniosła owoce.

Nowym Salezjanom Współpracownikom i Salezjankom Współpracownicom życzymy wytrwałości, odwagi, głów pełnych pomysłów. Niech założyciel św. Jan Bosko i Maryja Wspomożycielka wyjednają potrzebne łaski do kroczenia salezjańską drogą w swoich rodzinach i środowiskach pracy.

2024-12-03 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pożegnanie proboszcza

Niedziela podlaska 33/2023, str. I

[ TEMATY ]

Sokołów Podlaski

Bożena Zdzieborska

Wiele delegacji dziękowało ks. kan. Krzysztofowi Kisielewiczowi

Wiele delegacji dziękowało ks. kan. Krzysztofowi Kisielewiczowi

Niedziela 30 lipca w naszym kościele przeszła do historii, jako przedostatni dzień posługi ks. kan. Krzysztofa Kisielewicza w charakterze proboszcza parafii i kustosza sanktuarium.

Mszę św. odprawił w intencji pożegnalnej, a zarazem z okazji imienin ks. Krzysztofa, senior – ks. kan. Stanisław Bogusz, poprzedni proboszcz. Oprawa liturgiczna miała szczególnie odświętny charakter. Po Eucharystii ustawiła się kolejka przedstawicieli dzieci, młodzieży i dorosłych, zrzeszonych w różnych grupach parafialnych i gości reprezentujących placówki oświatowe oraz władze powiatowe i Ochotniczej Straży Pożarnej, dla której ks. Krzysztof pełnił posługę kapelana. Serdeczne życzenia i podziękowania za dotychczasową posługę popłynęły od rady parafialnej, od kół różańcowych, oazy rodzin, przedstawicieli wolontariuszy Caritas parafialnej, grupy modlitewnej ,,Margaretka”, chóru, scholi i zespołu młodzieżowego Misericordias, od ministrantów, dzieci i nauczycieli z Przedszkola nr 4 ,,Leśna Kraina” z dyrektor Ewą Zakrzewską na czele, od dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (szkoły w której ks. Krzysztof pracował jako katecheta) Sławomira Wróblewskiego i wicedyrektor Krystyny Sulikowskiej. Dostojny kapłan usłyszał również wiele ciepłych słów od starosty Elżbiety Sadowskiej, która reprezentowała powiat sokołowski wraz z wicestarostą Ryszardem Domańskim oraz przewodniczącym Rady Powiatu Jackiem Odziemczykiem.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Ostatnie przed wakacjami Rekolekcje o Eucharystii

2026-06-25 19:21

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Eucharystia

Adobe.Stock

W najbliższy weekend (26-28 czerwca) na Jasnej Górze odbędzie się kolejny cykl rekolekcji „O uzdrawiającej mocy Eucharystii”. Spotkanie czerwcowe, to ostatnia edycja przed wakacjami.

Rekolekcje dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. Odbywają się już od pięciu lat i wciąż widać ogromny sens ich prowadzenia - mówi rekolekcjonista ojciec Zbigniew Ptak.- Dla mnie, jako dla osoby prowadzącej jest kilka takich ważnych punktów. Pierwsze to jest to, że w większości osoby przyjeżdżające nie znają się, a mimo to podczas spotkań wytwarza się taka rodzinna atmosfera. Drugi element to jest ten, że w dniu zakończenia rekolekcji, w niedzielę mamy dzień pytań, świadectw i te pytania są coraz głębsze. Dla mnie to też bardzo mobilizujące, bo widać, że ludzie potrzebują coraz bardziej zgłębiać te tematy eucharystyczne – mówił paulin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję