Kościół łódzki o swych priorytetach
„Nigdy żaden z Papieży nie mówił tak ostro o manipulacji, jak Papież Franciszek, nazywając ją wyjątkowo szkodliwą agresją wobec drugiego człowieka” - powiedział 25 września na dorocznej konferencji w łódzkiej kurii metropolitalnej bp Adam Lepa. Na spotkaniu przedstawiono działalność Kościoła łódzkiego w ciągu ostatniego roku i zaprezentowano plany na najbliższe miesiące.
"Papież bardzo ostro i kategorycznie wypowiedział się na temat manipulacji, po raz pierwszy tak ostro" - zaznaczył bp Lepa, który przybliżył orędzie Ojca Świętego na Dzień Środków Społecznego Przekazu. Biskup przypomniał, że tegoroczne słowa skierowane przez Papieża do mediów poruszały przede wszystkim rolę mediów, ale także i zagrożenia, jakie niesie za sobą ich niewłaściwe używanie.
CZYTAJ DALEJ