Reklama

Serwis

Niedziela podlaska 18/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

15 kwietnia bp Antoni Dydycz wziął udział w Kapitule Braci Mniejszych Reformatów w Krakowie. Podczas spotkania Ksiądz Biskup odprawił Mszę św. i wygłosił do uczestników Kapituły kazanie oraz referat pt.: Głosić Ewangelię dzisiaj.

16 kwietnia w Dziadkowicach miało miejsce otwarcie i pobłogosławienie hali sportowej oraz otwarcie Gminnego Centrum Ruchu Drogowego przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Dziadkowicach. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych różnych szczebli. Pobłogosławienia nowego obiektu dokonał bp Antoni Dydycz. Spotkanie uświetnił m.in. program artystyczny w wykonaniu dzieci z miejscowej szkoły oraz zespołu ludowego „Kalina” z Żurobic.

17 kwietnia na Jasnej Górze w Częstochowie miała miejsce VII Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Z diecezji drohiczyńskiej wzięła w niej udział grupa z Bielska Podlaskiego z ks. Dariuszem Kujawą - moderatorem RRN w diecezji drohiczyńskiej.

17 kwietnia bp Antoni Dydycz uczestniczył w Białymstoku w sesji z okazji 25-lecia sakry biskupiej i 40-lecia kapłaństwa bp. Edwarda Ozorowskiego z Białegostoku.

17 kwietnia w Bielskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu” - Podlasie 2004. W pierwszym etapie wzięło udział 27 wykonawców (soliści, schole, zespoły). Przyjechali oni do Bielska Podlaskiego z dekanatów: bielskiego, brańskiego i hajnowskiego. Ich zmaganiom przysłuchiwało się jury w składzie: Jadwiga Kuczkin - kierownik artystyczny Hajnowskiego Domu Kultury, Janina Plutowcz - kierownik działu animacji artystycznej Bielskiego Domu Kultury, Justyna Porzezińska - instruktor muzyki i śpiewu w BDK i ks. Robert Solka - dyrektor ubiegłorocznej edycji festiwalu. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury stwierdziło, że poziom festiwalu był wysoki. Wiele problemu sprawiło wytypowanie tych, którzy wezmą udział w finale. Dlatego do finału przeszło dwunastu wykonawców. Werdykt jury oraz galeria zdjęć zostały zamieszczone na stronie KSM w Hajnówce: www.ksm.hajnowka.net.

17 kwietnia bp Antoni Dydycz poświęcił w domu zakonnym Sióstr Sercanek w Brańsku kaplicę pw. Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny, którą erygował dekretem z dnia 8 kwietnia br.

18 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbyło się zakończenie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w parafiach diecezji drohiczyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się 17 kwietnia przekazaniem Obrazu do nowo budującego się kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Mszy św. przewodniczył bp Antoni Dydycz, kazanie wygłosił o. Marek Pasiut OFM Cap. - wiceprowincjał Kapucynów z Białorusi. Przez całą noc trwało czuwanie wiernych przed Jezusem Miłosiernym. W dniu zakończenia peregrynacji uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Antoni Dydycz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Podczas Mszy św. został poświęcony nowy sztandar Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Uroczystości zgromadziły liczne rzesze wiernych i kapłanów z całej diecezji.

19 kwietnia, w trosce o opiekę duszpasterską środowiska hodowców koni oraz zgodnie z postanowieniami I Synodu Diecezji Drohiczyńskiej, bp Antoni Dydycz mianował ks. Andrzeja Ulaczyka - wikariusza parafii Brańsk, duszpasterzem Związku Hodowców Koni w Diecezji Drohiczyńskiej.

20-21 kwietnia bp Antoni Dydycz dokonał wizytacji kanonicznej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Platerowie, podczas której udzielił młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Proboszczem parafii powstałej w 1947 r., liczącej obecnie ok. 1200 wiernych, jest ks. mgr Jan Arseniuk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne duchowieństwa archidiecezji częstochowskiej

2026-06-24 19:23

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany kapłanów

Archidiecezja częstochowska

23 czerwca br. Arcybiskup Metropolita Częstochowski ogłosił zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej.

Ks. Ryszard BRYŁKA – dotychczasowy proboszcz Parafii Katolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach z racji osiągnięcia wieku emerytalnego zwolniony z urzędu proboszcza;
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

28 czerwca dniem działaczy opozycji antykomunistycznej? Prezydent zaproponował ustawę

2026-06-28 18:24

[ TEMATY ]

opozycja antykomunistyczna

Prezydent Karol Nawrocki

28 czerwca

dzień działaczy

Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent RP Karol Nawrocki

Prezydent RP Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki podpisał inicjatywę ustawodawczą, aby 28 czerwca został Dniem Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Poinformował o tym podczas niedzielnych uroczystości w Poznaniu upamiętniających 70. rocznicę Czerwca ’56.

- Jako prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czuję się dzisiaj zobowiązany i podpisałem inicjatywę ustawodawczą, aby dzień 28 czerwca w polskim kalendarzu był Dniem Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych - powiedział prezydent podczas obchodów. - Głęboko wierzę, że w tej dacie zamkniemy wszystkie polskie miesiące i poznański czerwiec roku '56, i marzec roku '68, i grudnie roku 1970. Oddamy honor i cześć tym, którzy strajkowali w czerwcu '76 roku i wielkim ludziom Solidarności z lat 80. - zaznaczył.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję