Jak przekazał dziennikarzom Milczarski, z powodu agresji rosyjskiej na Ukrainę, LOT przestał latać do Rosji, Białorusi i na Ukrainę.
"Utracone połączenia z Rosją, Białorusią i Ukrainą staramy się zastąpić innymi połączeniami, żeby nasze samoloty latały pełne. Dlatego w ciągu najbliższych kilku tygodni otwieramy kilka ważnych połączeń" - powiedział Milczarski z okazji 50. rocznicy otwarcia połączenia PLL LOT na trasie Warszawa-Chicago-Warszawa.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Jak przekazał prezes narodowego przewoźnika, LOT 31 maja zainauguruje bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa - Bombaj. "Będzie to całoroczne połączenie, dwa razy w tygodniu w sezonie letnim" - powiedział Milczarski. Bombaj, obok Delhi, będzie drugim miastem w Indii, do którego będą latać dreamlinery LOT-u.
"31 maja otwieramy Kair w Egipcie. Będzie to całoroczne połączenie realizowane pięć razy w tygodniu przez cały sezon letni" - przekazał szef narodowego przewoźnika. Loty będą realizowane przez samoloty typu Embraer 190, które mogą zabrać na pokład 106 pasażerów.
"30 maja otwieramy Sarajewo. Będzie to całoroczne połączenie wykonywane pięć razy w tygodniu. To jest nasze kolejne połączenie bałkańskie, ale pierwsze do Bośni i Hercegowiny" - powiedział prezes LOT-u. Rejsy na tej trasie mają być obsługiwane przez samolot typu embraer; lot ma trwać niecałe dwie godziny.
Reklama
27 maja otwieramy połączenie do Baku; będzie ono całoroczne, wykonywane cztery razy w tygodniu" - powiedział Milczarski. Czas lotu na trasie Warszawa - stolica Azerbejdżanu ma potrwać ok. 4 godz. 10 min.
"6 czerwca otwieramy Prisztinę. Będzie to połączenie sezonowe, realizowane do 29 września 2022 r., cztery razy w tygodniu" - powiedział prezes LOT-u. Rejsy do stolicy Kosowa będą wykonywane samolotami typu Embraer 195, który na pokład może zabrać do 118 pasażerów.
"Staramy się w umiejętny sposób uzupełniać naszą siatkę połączeń tak, aby była ona po pierwsze ciekawa dla naszych pasażerów i odpowiadała na ich zapotrzebowania, ale także, żeby mogła w dobry sposób funkcjonować" - tłumaczył Milczarski.
Akcjonariuszami PLL LOT są Skarb Państwa (69,3 proc. udziałów) oraz Polska Grupa Lotnicza (30,7 proc. udziałów).
Z Chicago Aneta Oksiuta (PAP)
autor: Aneta Oksiuta
aop/ ann/