W Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku 16 marca odbył się koncert charytatywny Antoniny Krzysztoń zorganizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej przy współudziale oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku. Patronat honorowy nad koncertem objął abp Wacław Depo, a patronat medialny - Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Radio Fiat. Koncert prowadził ks. Piotr Zaborski, dyrektor Katolickiego Radia Fiat. Dochód był przeznaczony na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin z Kłobucka ze wszystkich typów szkół. W przedsięwzięcie zaangażowały się wszystkie szkoły działające w Kłobucku, czyli szkoły podstawowe, średnie oraz gimnazja.
Dr Artur Dąbrowski - prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej ma nadzieję, że ta inicjatywa uwrażliwi serca na potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi, a przede wszystkim przyczyni się do ewangelizacji, przebudzenia wiary oraz wejścia w dialog z kulturą, a także wykorzystania talentów otrzymanych od Pana. Dlatego wystąpiła Antonina Krzysztoń, która pokazała, jak można oddychać Bogiem i mówić o Nim, w ten sposób stając się świadkiem wiary.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Koncert miał wiele przesłań - powiedział abp Wacław Depo, ale najważniejszym jest łaska spotkania, jak powiedziała zresztą sama Antonina, dziękując Panu Bogu za to spotkanie. My z kolei dziękujemy Bogu, że zainspirowała nas do pewnych pytań, zastanowienia się i dziękczynienia, bo w tym koncercie było wiele elementów, które dotykały osobiście chyba każdego z nas.
Jedność wiary i kultury podkreślał fakt, że koncert odbył się po Mszy św. w parafii św. Marcina. Licznie zgromadzeni w Miejskim Ośrodku Kultury wsłuchiwali się w piosenki pełne optymizmu, radosne, mówiące o Bogu, wierze i życiu, prowokujące do zastanowienia się nad sobą, mogli też zaśpiewać wraz z artystką, a po koncercie wspomóc letni wypoczynek dzieci, korzystając z kiermaszu wielkanocnego (np. pisanki, kartki wykonali uczniowie kłobuckich szkół) i kawiarenki (poczęstunek wykonali uczniowie kłobuckich szkół). To spotkanie wiary i kultury, piękna i dobra, modlitwy i czynu było możliwe dzięki zaangażowaniu organizatorów, dyrekcji, nauczycieli i uczniów kłobuckich szkół różnych szczebli oraz władz lokalnych.