Reklama

Niedziela Małopolska

Jestem! W Hucie

Już 19-20 czerwca na terenie nowohuckiego Centrum Rozwoju Com-Com Zone (ul. Ptaszyckiego 6) będzie mieć miejsce wydarzenie organizowane z myślą o osobach, które jeszcze nie spotkały Jezusa. Będą miały okazję doświadczyć tam Jego miłości i mocy!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na inicjatywę zatytułowaną „Jestem! W Hucie” zaprasza bp Grzegorz Ryś, który wcześniej prosił parafie, wspólnoty, ruchy oraz stowarzyszenia kościelne o modlitwę za uczestników i organizatorów spotkania. – Zapraszam was, żebyście byli apostołami tego wydarzenia! – zachęcał. Bp Grzegorz ma nadzieję, że na wieńczącej je Eucharystii licznie zbiorą się mieszkańcy Nowej Huty, a także pozostałych części Krakowa.

Podłącz się

Co dokładnie będzie się działo podczas wydarzenia, za którym stoi krakowski Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji? Pytamy rzecznika prasowego, Karola Sobczyka. – Przewidziane są spotkania dla różnych grup wiekowych. W piątek 19 czerwca, w godz. 11.30-14.30 przygotujemy program dla młodzieży. W porozumieniu z księżmi i katechetami szkół nowohuckich chcemy zaprosić młodych na wydarzenie nazwane: „Be Connected” (z angielskiego: „być podłączonym”). Chodzi o to, by uczestnicy mogli włączyć się w życie wiary i Kościoła – wyjaśnia mój rozmówca. W tej części spotkania odbędzie się m.in. koncert grupy ewangelizacyjnej, ukierunkowany na profilaktykę przeciwuzależniową. Wystąpią RYMcerze: Bęsiu (Łukasz Bęś) i DJ Yonas (Jonatan Blank), którzy poprzez tworzony przez siebie hip-hop przekazują młodzieży uniwersalne wartości. – Mamy nadzieję, że katecheci i wychowawcy wezmą na to wydarzenie swoich podopiecznych – mówi rzecznik „Jestem! W Hucie”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Druga część piątkowego programu rozpocznie się o godz. 18 i będzie skierowana już do wszystkich. Głoszony będzie kerygmat (podstawowe prawdy Ewangelii), odprawione zostanie nabożeństwo pokutne z możliwością przystąpienia do spowiedzi.

Natomiast w sobotę (w godz. 9-11) organizatorzy zapraszają na spotkanie zatytułowane „Alfa”, a następnie do godz. 14 – na piknik rodzinny. Wśród jego atrakcji będzie nauka tworzenia murali czy turniej piłkarski o puchar bp. Grzegorza Rysia. W drugiej części dnia, o godz. 17 rozpocznie się „Betezda” (w nawiązaniu do nazwy jerozolimskiej sadzawki, przy której Jezus uzdrowił paralityka, por. J 5, 1-15). Podczas niej będzie mieć miejsce modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. Tego wieczoru nie zabraknie też uwielbienia, a punktem centralnym będzie Eucharystia, która rozpocznie się o godz. 20. Przed pójściem do domów będzie można posilić się na wspólnej agapie. Mężczyźni staną jeszcze przed dodatkowym wyzwaniem podczas „Nocy Męskiego Stawania w Wyłomie” (więcej informacji można znaleźć na: huta.jestem.net.pl).

Zaproś przyjaciela!

Reklama

Wszystkie spotkania odbędą się na terenie nowohuckiego Centrum Rozwoju Com-Com Zone, zarówno wewnątrz budynku, jak i przed nim. Dlaczego wybrano właśnie tę przestrzeń? – Zależało nam na miejscu, w którym w komfortowy sposób pomieści się blisko 2 tysiące osób. Jak zachęca papież Franciszek, chcemy wyjść także w stronę osób, które nie są jeszcze gotowe, by przekroczyć próg świątyni – tłumaczy Karol Sobczyk. Wyjaśnia, że celem wydarzenia jest dotarcie do różnych środowisk nowohuckich. – W tej dzielnicy Krakowa znajduje się wiele kościołów, działają wspólnoty, ale też nie brakuje wyzwań: procent osób uczęszczających na niedzielne Eucharystie nie jest zbyt wysoki, zwłaszcza wśród młodych. Chcemy im pokazać, że istnieje życie wiary, dostępne dla każdego, dostarczyć im świeżego powietrza Ewangelii!

Do kogo zatem w szczególny sposób skierowane jest zaproszenie? – Do mieszkańców tej części Krakowa i wszystkich, którzy noszą ją w sercu. Marzymy, by w organizowanych spotkaniach wzięło udział jak najwięcej osób, także tych niezwiązanych z Kościołem. By przesłanie kerygmatu dotarło do tych, którzy go najbardziej potrzebują! – uzasadnia rzecznik. Zachęca, by osoby wierzące nie przyszły same, lecz wzięły ze sobą tych, którzy są trochę na bakier z Kościołem, są do niego uprzedzone, przeżywają różnego rodzaju zranienia...

Choć całość wydarzenia firmuje Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, w pomoc organizacyjną włączyło się wiele osób: kapłani, katecheci, świeccy aktywnie uczestniczący w życiu parafii, członkowie wspólnot z Nowej Huty. Karol Sobczyk podkreśla, że czerwcowa inicjatywa będzie mieć inny charakter niż np. organizowane w 2013 r. Forum CCC: – Wtedy chcieliśmy się skupić na światowym dziedzictwie ewangelizacji. Natomiast „Jestem! W Hucie” chcemy zorganizować lokalnymi siłami, z uwzględnieniem tego, co dzieje się w tutejszym środowisku. Bo przecież każdy z nas jest powołany do głoszenia Ewangelii!

2015-06-11 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Anatom w mocnym singlu o uratowaniu jego życia przez Boga

Nawrócony raper z Podhala w swoim najnowszym utworze „Gdyby nie Ty” wspomina swoją grzeszną przeszłość i w mocnym stylu przyznaje się do wiary, dając swoim słuchaczom kolejną dawkę motywacji do dobrego życia, z Bogiem u boku.

„Nie umiem bez Ciebie żyć, bo szybko wraca to do mnie kim byłem,
CZYTAJ DALEJ

Papież do kardynałów: Stójcie przy mnie jak bracia

2026-06-26 10:38

[ TEMATY ]

Watykan

kardynałowie

konsystorz

Leon XIV

Vatican Media

Liczę na waszą pomoc w rozeznawaniu tego, co Duch Święty mówi dziś do Kościoła. Pomóżcie mi dostrzegać znaki nadziei, ale także nie pomijać trudności - powiedział Leon XIV do kardynałów w mowie rozpoczynającej obrady konsystorza nadzwyczajnego. W Watykanie rozpoczęło się 26 czerwca dwudniowe zgromadzenie kardynałów, którzy razem z Papieżem omówią cztery tematy dotyczące ewangelizacji, misji w świecie, synodalności, nowych wyzwań.

W mowie inaugurującej obrady Papież jeszcze raz wyraził pragnienie, aby spotkania z kardynałami były rozmową, która pomoże mu w służbie misji Kościoła. Wspólna praca jest przejawem – jak zauważył Ojciec Święty – budowania komunii Chrystusa, która pozostaje codziennym nawróceniem i urzeczywistnia się w Kościele synodalnym.
CZYTAJ DALEJ

89. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na JG

2026-06-26 18:43

[ TEMATY ]

Jasna Góra

nauczyciele

#Pielgrzymka

wychowawcy

Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców

89. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców odbędzie się na Jasnej Górze 1–2 lipca, pod hasłem „Uczniowie – Nauczyciele – Misjonarze”. W ramach pielgrzymki odbędzie się także sympozjum poświęcone podmiotowości uczniów. Centralnym punktem będzie Msza św., odprawiona 2 lipca na jasnogórskim Szczycie przez abp. Andrzeja Przybylskiego, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.

Zostanie zainaugurowana nowenna (dziewięciu) tygodni – modlitwa w intencji uczniów, rodziców, czyli pierwszych nauczycieli nowego pokolenia oraz całe środowisko oświatowe, za tych, którzy mają wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję