Reklama

Nie przegap

Zawalcz o siebie

Mówią, że jak Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na swoim miejscu. Tylko co zrobić, żeby dać Bogu pierwsze miejsce w swoim życiu? Albo chociaż zawalczyć o wprowadzenie właściwej kolejności, właściwej hierarchii ważności... Przecież to w rezultacie walka o siebie.
Dobrą okazją, żeby nadać życiu właściwy kierunek, są rekolekcje, sesje, dni skupienia czy spotkania młodych. W tym numerze proponujemy kilka wybranych. Może któreś z nich to zaproszenie właśnie dla Ciebie? Może któreś z nich zmieni Twoje życie, Twój sposób myślenia i działania, sprawi, że zaczniesz ŻYĆ?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Małopolski Festiwal „Jackowe Granie”

14-16 sierpnia Oświęcim

Kilkadziesiąt godzin wspaniałej zabawy w samym środku lata, a zarazem doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu bez względu na wiek i zainteresowania.

Inicjatywa kulturalna, związana tematycznie i czasowo z przypadającym w tym okresie świętem św. Jacka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W programie:
• koncerty ks. Jakuba Bartczaka, zespołów: „Propaganda Dei”, „Albo i Nie”, Krakow Gospel Choir, Piotra Mireckiego
• dla miłośników zdrowego trybu życia – III Patronalny Bieg „Biegać jest Bosko”
• rozśpiewany i pełen radości „Marsz Radości”

Więcej informacji szukaj na fb

VII Kasperiańskie Dni Młodych

20-23 sierpnia Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie
„KREW KRZYCZY: ŻYJ!"

Spotkanie dla tych, którzy chcą przeżyć wakacje z Bogiem w sposób absolutnie niebanalny!

W programie:
• koncert „Maleo Reggae Rockers”
• warsztaty muzyki etno, teatralne, fotograficzne, zumby i wiele innych
• spotkania z misjonarzami – ks. Juan Carlos Barajas (Meksyk), ks. Ilija Grgić (Chorwacja); s. Anna Mikołajewicz
• konferencje tematyczne
• wspólna modlitwa, błogosławieństwo relikwiarzem Krwi Chrystusa, nabożeństwo pojednania
• okazja do spowiedzi i indywidualnych rozmów z misjonarzami
• zabawa, integracja, tańce, wielu pozytywnych ludzi i ogólny szał

Więcej na: www.kaspersi.odkupieni.pl

Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal

22-26 sierpnia Teresin
„Księża na księżyc. I co dalej?” Sakrament kapłaństwa

Reklama

Spotkanie dla tych, którzy chcą doświadczyć ducha franciszkańskiego – prostej i głębokiej radości, pokoju, okazji do czynienia dobra oraz prawdziwych cudów, których gwarancją jest Maryja Niepokalana.

W programie:
• czas na wyciszenie, ale i na zabawę
• możliwość spowiedzi połączonej z rozmową
• szansa na rozmowę z zakonnikami na trudne tematy
• sporo muzyki, przedstawień, modlitwy, wspólnych spotkań, koncert
• spotkania z zaproszonymi gośćmi, m.in.: ks. Piotrem Pawlukiewiczem, Janem Pospieszalskim

Więcej na: maxfestiwal.pl

Campo Bosco

27-30 sierpnia Czerwińsk nad Wisłą
„S.O.S. – Save Our Souls”

Cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Czerwińska, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać, a wszystko to w duchu św. Jana Bosko.

W programie:
• modlitwa, wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty i zabawa
• pokaz światło-dźwięk S.O.S. – Save our Souls
• Strefa 18+, a w niej m.in.: spektakl „Gdzie jesteś, Alicjo?”
• Teatru Trzeciego, dyskusje panelowe

Więcej na: www.campo.bosko.pl

2015-07-29 08:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wincenty, czyli tam i z powrotem

Czy można zapanować nad wstydem? Podobno jeśli mocno wbije się paznokcie w kciuk, to czerwona twarz wraca do normy. Ale od środka wstyd dalej pali, choć może na zewnątrz już tak bardzo tego nie widać. Jeśli ktoś się wstydzi, że zachował się jak świnia, to w sumie dobrze, bo jest szansa, że tak łatwo tego nie powtórzy. Tylko że ludzkość tak jakoś coraz mniej się wstydzi rzeczy złych.

Ludzie wstydzą się: biedy, pochodzenia, wiary, wyglądu, wagi… I nie jest to wcale wynalazek dzisiejszych napompowanych, szpanujących i wyzwolonych czasów. Takie samo zażenowanie czuł pewien Wincenty, żyjący we Francji na przełomie XVI i XVII wieku. Urodził się w zapadłej wsi, dzieciństwo kojarzyło mu się ze świniakami, biedą, pięciorgiem rodzeństwa i matką - służącą. Chciał się z tego wyrwać. Więc wymyślił sobie, że zostanie księdzem. Serio. Nie szukał w tym wszystkim specjalnie Boga. Miał tylko dość biedy. Rodzice dali mu, co mogli, ale szału nie było, więc chłopak dorabiał korepetycjami, jednocześnie z całych sił próbując ukryć swoje pochodzenie. Dlatego, kiedy ojciec przyszedł go odwiedzić w szkole, Wincenty nie chciał z nim rozmawiać. Sumienie wyrzucało mu to potem do późnej starości.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

2026-06-24 12:03

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, został mianowany biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła 24 czerwca 2026 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Eucharystia w intencji archidiecezji i Wrocławia

2026-06-24 18:40

ks. Łukasz Romańczuk

Głowa św. Jana Chrzciciela

Głowa św. Jana Chrzciciela

Kościół obchodzi dzisiaj uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a dla archidiecezji wrocławskiej i miasta Wrocławia to święto patrona. Z tej okazji w katedrze wrocławskiej sprawowana była Msza świętą pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego w obecności władz miasta oraz przedstawicieli różnych instytucji Wrocławia.

Obecnym przewodziła intencja modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela w intencji kościoła wrocławskiego oraz mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. - Dziś w liturgii obchodzimy narodziny św. Jana Chrzciciela, pierwsze narodziny, po narodzinach NMP - zaznaczył ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii, witając poszczególne osoby - Przeżywając rok Pański 2026 dziękujemy za dar wiary przekazywany przez mieszkańców Wrocławia i Archidiecezji Wrocławskiej. Niech nasze miasto, mieszkańcy i władze cieszą się błogosławieństwem Bożej Opatrzności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję