Chociaż istnieją nieco ponad miesiąc, już zdołali wygrać największy konkurs piosenki religijnej w archidiecezji przemyskiej. Jak podkreślają członkowie zespołu, najważniejsze dla nich to oddać chwałę Jezusowi.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale chcę powiedzieć, że to jest owoc naszej modlitwy. To wszystko było omodlone i oddane Panu Jezusowi - powiedziała zaraz po otrzymaniu nagrody Maria Piotrowska z „Apostolosa”. - Powiem szczerze, myśleliśmy tak: Panie Boże, chcemy oddać Tobie chwałę, ale będzie bardzo fajnie jeśli uda nam się coś wygrać - dodaje, pytana czy spodziewali się zwycięstwa.
Zespół tworzy ponad 20-osobowa grupa animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Nie są zawodowcami, zaledwie kilkoro z nich kształciło się wokalnie lub instrumentalnie. - Odkąd pamiętam kocham śpiewać, potem dołączyła do tego gra na kolejnych instrumentach. Marzyłam o przygodzie muzycznej, ale nie wyobrażałam sobie siebie na scenie - opowiada Ewelina Toczek. Fascynuje ją przede wszystkim muzyka religijna, bo lubi wiedzieć o czym śpiewa i „czuć” to. - „Apostolos” skupia ludzi, których znam i z którymi mi się bardzo dobrze współpracuje i dobrze się z nimi czuję - mówi o zespole.
Na Festiwalu wykonali dwie piosenki: „Jesteś życiem mym” oraz „Tyś jak skała” w wersji afrykańskiej. Obiema poderwali zebraną w przemyskim Centrum Kulturalnym publiczność do tańca i fantastycznej zabawy. Nie inaczej było podczas pierwszego występu „Apostolosa” na Dniu Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Ale jak już wtedy zaznaczyli, „ten koncert to nie jest koncert”. Bo ich głównym celem i motywem działania to chwalenie Boga. Śpiewają nie po to, żeby zdobywać nagrody i popularność. Dla nich śpiew to modlitwa i do tej modlitwy zapraszają tych, którzy przyjdą na ich występ. Śpiewem również podziękowali Panu Bogu za swój sukces.
- Nie jesteśmy profesjonalistami, nie nastawiamy się na karierę muzyczną. Miejmy nadzieję, że uda nam się pociągnąć to dalej, bo widać, że zapotrzebowanie na tego typu działania jest duże. Nie spodziewałem się, że to wszystko tak szybko pójdzie - mówi Mariusz Wojakowski.
Ich udział w Festiwalu to efekt dobrego przyjęcia podczas nie-koncertu na Dniu Wspólnoty i sugestii, aby wystartowali w konkursie. Zwieńczony sukcesem udział w Festiwalu to pierwsze propozycje kolejnych występów. To wszystko pokazuje, że młodzi poprzez swoje talenty muzyczne mogą realizować powszechne i tak ważne dzisiaj powołanie do ewangelizacji.
Drugie miejsce na Festiwalu zajęła Monika Czarny, natomiast trzecie ex aequo: Aleksandra Czuba i Katarzyna Kulpaczyńska. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Wysocki, Katarzyna Motyka i zespół „Ablet”. Za najdłużej i najgłośniej otrzymane oklaski „Apostolos” zdobył też nagrodę publiczności. Konferansjerami byli: Elżbieta Maciołek i Sławomir Jakubiec. Głównymi organizatorami imprezy są: Duszpasterstwo Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz parafia Chrystusa Króla w Jarosławiu.
Pomóż w rozwoju naszego portalu